Güncel Haberler
  • twetter
  • facebook
  • google
  • pinterest


Atlantik Yolu – Norveç

İlginç Bilgiler, Manşet, Tatil
  • google
facebook
Anasayfa / İlginç Bilgiler / Atlantik Yolu – Norveç
SPONSOR REKLAMLAR
Norveç Atlantik Yolu
Norveç Atlantik Yolu

Atlantik Yolu – Norveç

Sizlere dünyanın en güzel yollarından, Norveç’te bulunan “Atlanterhavsveien Yolu” (Atlantik Yolu) hakkında bilgi vereceğiz.

1989 yılında hizmete açılmış olan, 8,72 kilometre uzunluğunda olan bu yol, üzerinde bulunan 8 adet köprü ile birlikte küçük adacıklar üzerinden geçerek iki yakayı birbirine bağlamaktadır.Yol uzunluğu ve köprü inşaatı bakımından enteresan bir tarafı yok ama “Storseisundet Köprüsü”‘nün estetiği ve yolun geçtiği güzergah, yapıyı özel kılmakta.  Bu özelliklerinden dolayı Atlantik Yolu, 2005 yılında Norveç’te yapılan yüzyılın inşaatı ödülüne layık görülmüştür.

Atlantik Yolu, Norveç ulusal 64 yolunun bir parçası ve Averoy adasıyla Eide adasını birbirine bağlıyor. Yolun keskin dönüşleri ve vahşi doğanın içinden geçmesi, The Guardian tarafından yapılan sıralamada, Himalayalar dağ yollarını geçerek en güzel yol güzergahı olarak seçilmesini sağlamış bulunmaktadır.

Araç ile yolculuk sırasında insana okyanus ortasında gidiyormuş gibi bir his veren bu yoldan geçmenin tadı çok farklı olur diye düşünüyorum.

Ferdi ZENGİN

ferdizengin@anatoliamed.com

Anatolia Medya Grubu

İlgili Galeriler / Galeride görüntülemek için görsele tıklayın

SPONSOR REKLAMLAR

Facebook Yorumları

Hakkında Anatoliamed

Anatolia Medya Grubu

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Görüş Bildir

Yükleniyor...

Tarzını Paylaş , Herkes Okusun !BASLIK

Yazılarınız ile geniş kitlelere hitap edebilir , tarzınızı binlerce kişi ile paylaşabilirsiniz..


ACIKLAMA


Başvurmak İstiyorum
Menu Title