Ferdi Zengin Hobi Manşet Yaşam

Sevgililer Günü Özel Aşk Yumurtası

14 Şubat sevgililer gününe özel sevgilinize, kendi ellerinizle hediye hazırlamak isteyenler için özel olarak yaptığımız “Aşk Yumurtası”  ile çok farklı bir sevgililer günü hediyesi tasarlayabilirsiniz.

Maddi değeri düşük ama manevi açıdan yüksek değerli bu hediye için başrol ekipmanımız yumurtadır. Yumurtanın içerisini boşlatarak açacağınız küçük delikten içerisinden atacağınız sevgi sözlerini, yumurtanın dışını birbirinden güzel şekil ve desenlerle boyayarak dahada görkemli hale getirerek  sevgilinize çok değerli bir hediye sunabilirsiniz. Aşağıda belirttiğimiz yönetemleri uygulayarak sevgilinizi bulutların üstüne çıkartacak, ona verdiğini değeri gösterecek manevi açıdan değerli hediye yapmanız için yardımcı olacaktır.

Yumurtayı  Delme işlemine hazır hale getirme;

Öncelikle yumurtayı kırmadan delmek gerekir. Her ne kadar kolay görünse de birkaç denemeden önce başarılabilecek bir durum değildir. Fakat işin sırrı sirkeli suda. Bir kap içerisine koyduğunuz bir miktar sirkeli su içerisine yumurtanın delineceği kısım konularak 30 ila 55 dakika arasında yumurta sirkeli suda bekletilir. Sirkeli suda bekleyen kısımdaki kabuk incelir.

Yumurtayı Delme İşlemi;

En ideal delme yöntemi yumurtayı iğnenin üzerinde tutup sert zeminde yumurtayı kırmadan üzerine bastırmaktır. Delik istenilen boyuta ulaştığında yumurtanınsıvısı dikkatlice boşaltılır. Bu işlem biraz zaman almaktadır. İçi boşaltılan yumurta suda çalkalanarak temizlenir.

Boyama işlemi;

Sulu boya yada asetatlı kalemler ile birbirinden güzel desenler ve şekillerle yaratıcılığınızı kullanarak renklendirmeyi yapabilirsiz.

Yumurta içerisine Yazılacak Not;

Yaratıcılıktan sonra duygu ve düşüncelerinizi aktaracağınız duygusal ifade yeteneğinizi gösterme vakti. Yumurta içerisine sığacak boyutta kestiğiniz bir kağıt üzerine sevgininiz önemini gösteren en değerli sözcükleri yazarak yumurta içerisine konulacaktır.

Hediyeyi Sunuş;

Yumurta üzerine beni kır şeklinde bir not ile verebiler, süpriz yumurta paketine sarıp verebilir gibi yöntemler kullanabilirsiniz. Hazır olun sevgiliniz kollarınıza atlayacaktır.

Sizleriçin hazırladığımız Sevgililer Günü Aşk Yumurtası Görsellerine aşağıdaki küçük resimler ile bakabilirsiniz.  Bu arada sakın yumurtayı cebinizde taşıyıp kırmayınız :) . Mutlu sevgililer günleri, her gününüz sevgi ile olsun..

Ferdi ZENGİN

ferdizengin@anatoliamed.com

Anatolia Medya Grubu

Yazar Hakkında

Ferdi Zengin

Anatolia Medya Grubu Genel Yayın Yönetmeni

yorum

Yorum Yapın