Anatolia SanArt Cenk Parlak Makale Manşet Sağ Manşet

TOPRAĞIN EVLATLARI

İnsanoğlu doğadaki elementlerin belli oranlarda harmanlanarak vücut bulmuş hali, dolayısıyla doğanın bir parçası olan canlıdır.

Peki doğanın ta kendisi olan bizler doğayla ne kadar iç içe yaşıyoruz ?

Sağlam, kendimizce güvenli kocaman beton yığınları arasında, topraktan onlarca metre yükseklikte, ne gündüzün masmavi gökyüzüne, ne de gecenin parıldayan semasına hatta ışıldayan dolunaya dahi bakmazsızın geçen günler.

Ve sabırla özüne dönüp kavuşmayı bekleyen seslerimiz.

Bizde dinledik seslerimizi ve ilk adımı atıp doğayla özlem gidermek için düştük yollara. Sırtımızda çadırlarımız ve kamp için gerekli birkaç malzeme ile vardık Çamlıdere Tabiat Parkına.

Amacımız içine düştüğümüz, bizi dinginlikten, sakin düşünceden uzaklaştıran ortamdan az da olsa sıyrılabilmekti.

Gezindik yüksek dağlarda, mis kokulu çam ormanlarında, döndük baktık, dokunduk toprağa, güneşi izledik ve onla belirledik zamanımızı, gecenin zifiri karanlığında ateşle gördük birbirimizi ve ateşle ısıttık bedenlerimizi, üstümüze dökülen yıldızlara dokunduk, kaybolduk sonsuz evrende, kuşlarla, sincaplarla halleştik, misafir olduk yurtlarına.. Hoş karşıladılar doğanın bu eski komşularını.

Ve bizler, yapay dünyamızı çevreleyen görünmez zincirleri kırıp az vakitte olsa gerçek kokuları, gerçek tatları ve özgürlüğü hissettiğimiz için çok mutluyduk.

Topraktır benim harcım,
Bir damla su ve ateştir geri kalanım,
Rüzgarla şekillenmiş bedenim de
Ruhun yeridir aşkla atan kalbim..

Cenk PARLAK

cenk@anatoliamed.com

Anatolia Medya Grubu

“Yazının izinsiz olarak kopyalanması suçtur, yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır!”

Yazar Hakkında

Cenk Parlak

Cenk Parlak

Yorum Yapın