5000₺ Altı Yurtdışı Tatil Rotaları

Bütçenizi zorlamadan tatil yapmak için ekonomik tatil seçeneklerini merak ediyorsanız çok doğru bir yerdesiniz! İşte 5000TL altı para harcayarak yurtdışında tatil yapabileceğiniz rotalar:

-Kıbrıs

Pasaporta ihtiyacınız olmadan sadece TC kimlik kağıdınızla ziyaret edebileceğiniz Kıbrıs Türk Cumhuriyeti 5000TL ile gidebileceğiniz en iyi seçeneklerin başında geliyor. Muhteşem havası, masmavi denizi ve temiz kumsallarıyla yaz tatillerinin popüler adresi olan Kıbrıs, yıl boyu aktif olan casinolarıyla da her mevsim ilgi görüyor. Çok sayıda oteli bulunan Kıbrıs’ta hemen her bütçe için tatil ve konaklama imkanı bulmak mümkün. Biletinizi tatilden ne kadar önce alırsanız o kadar avantajlı fiyatlara uçabileceğiniz Kıbrıs bu fiyata gezip görebileceğiniz kalıp eğlenebileceğiniz ideal bir seçenek…

-Arnavutluk

Vize istemeyen ve sadece pasaportunuzla ziyaret edebileceğiniz Arnavutluk, uygun bütçeli tatiller için çok tercih ediliyor. Hem uçak hem de otobüs ile ulaşabileceğiniz Arnavutluk, bembeyaz kumsalları ve şahane deniziyle yaz aylarında deniz ve güneş tatili sevenlerin favori destinasyonları arasında yer alıyor.

-Bulgaristan

Türkiye’ye komşu ülkelerden biri olan ve ulaşım için karayolunu da kullanabileceğiniz Bulgaristan, tarihi ve kültürel ögeleriyle oldukça popüler bir rota. Tarih ve kültür başkentlerinden biri olan Sofya, kayak tatillerinin önemli bir adresi olan Bansko ve Pamporova ile Karadeniz kıyısındaki Sunny Beach ülkede ziyaret edebileceğiniz adreslerin başında geliyor.

-Ukrayna

Kiev, Odessa ve Lviv gibi üç turistik kentiyle çok ilgi çeken ülkelerden biri olan Ukrayna her mevsimi ayrı güzel rotalardan arasında yer alıyor. Pasaportunuzla, vizesiz olarak gidebileceğiniz Ukrayna’da dilediğiniz standart ve fiyat aralığında otel bulabilir, rezervasyonu erken yaptırarak kampanya koşulları yakalayabilirsiniz. Özellikle genç çiftler için ilgi çekici bir destinasyon olan Ukrayna’nın bu güzel şehirlerini inceleyerek sizin için hangisinin daha cazip olacağına karar verebilirsiniz.

-Gürcistan

Kimlik kartının yeterli olduğu ülkelerden biri olan Gürcistan yakın mesafeli rotalardan biri olarak Türk turistlerden çok ilgi görüyor. Hem doğasıyla hem de güler yüzlü halkıyla çok beğenilen Gürcistan kısa süreli bir kaçamak için de harika bir seçim. Hem şahane bir doğa hem de lezzetli Gürcü mutfağıyla birkaç gün geçirmek için dilerseniz Sarp sınır kapısından Batum’a geçebilir veya Tiflis’e uçabilirsiniz.

Avatar
Yazar Hakkında

Anatoliamed

Anatolia Medya Grubu