Oyun dünyasının hayal kırıklığı Cyberpunk 2077. Yılının oyunu olması beklenirken hayal kırıklığına sebep olan Cyberpunk 2077, piyasaya sunulmasından bu yana oyuncularının %80’ini kaybetmiş durumda.

İlk günlerinde Steam üzerinden satışa sunulmasıyla birlikte 1 milyon eş zamanlı oyuncu sayısına ulaşmayı başaran Cyberpunk 2077, zamanla oyuncularını rekor seviyede, hızla kaybetmeye başladı. Bugünlerde oyunda eş zamanlı olarak 200 bin oyuncuya rastlamak bile oldukça zorlaştı.

CD Projekt’in çıkartmış olduğu bir diğer oyunu olan The Witcher 3’e göre daha hızlı kayıp veren Cyberpunk 2077, üç haftada oyuncularının oldukça büyük bir bölümünü kaybederken, bu süre The Witcher 3’te bu kaybı bulması üç ayı bulmuştu.

Cyberpunk 2077 oyun Fotoğrafları (1)
Cyberpunk 2077

CD Projeck şirketinden yapılan açıklamaya göre Cyberpunk 2077, satışa sunulmasının üzerinden iki hafta geçmesinin ardından yapımcı bugüne dek 13 milyon lisanslı kopya satmış durumda. Ancak güncel rakamlar henüz paylaşmadılar. Yatırımcılarını da zor duruma düşüren Cyberpunk 2077’nin mimarı CD Projekt, yatırımcılarını yanılttığı gerekçesiyle mahkemelik olmuştu.

Beklentileri karşılayamamak, oyunun bu denli hızlı oyuncu kaybetmesinde en önemli sebep durumunda. Çok teknik kusurla birlikte satışa sunulan Cyberpunk 2077, özellikle Sony cephesinde büyük yankı uyandırmasının yanı sıra pek çok oyuncu ise para iadesi talebinde bulundu. Cyberpunk 2077’nin oyuncu sayısını artırmak için önce PS Store’a girmesi gerekmektedir. Yaşanan bu gelişmelerin ardından Sony de oyunu PS Store üzerinden kaldırarak oyuna en büyük darbeyi vurmuştu. Sony’nin mağazasına girmek için önce hataların giderilmesi ve oyunun sorunsuz hale getirilmesi gerekmektedir.

Oyunda Keanu Reeves, Cherami Leigh, Gavin Drea gibi ünlü isimler de bulunuyor. Cyberpunk 2077 yayınlanan ekran görüntüleri, oynanış videoları, oyun mekanikleri ve diğer detaylarıyla beklentiyi de yükseltmişti. Oyun tanıtımı yapıldığında oyun dünyasının gündeminden uzun süre düşmemişti, şimdi ise hatalarla gündemde.

Cyberpunk 2077 oyunundan bazı kareler

Avatar
Yazar Hakkında

Anatoliamed

Anatolia Medya Grubu