Dell 5K çözünürlüğe sahip UltraSharp 40 Curved monitör modelini duyurdu. UltraSharp 40 Curved geniş ekranı daha verimli bir şekilde kullanırken hızlı şarj ve yüksek hızda veri aktarımı gibi avantajlar ile  tüketiciye sunuluyor.

 

UltraSharp 40 Curved, yukarıda da söylediğimiz gibi 5K çözünürlüğe sahip ve 60 Hz’lik ekran tazeleme oranı bulunmaktadır. %100 sRGB, %100 Rec.709 ve %98 DCI-P3 renk takımlarını kapsayan  ekran griden griye tepki süresi 5 milisaniye’dir. Dell ComfortView Plus da ekranın renk performansını etkilemeden düşük mavi ışık yayılımını sağlamaktadır. Ekran, 3,5 mm ses çıkışına ek olarak entegre çift 9 W hoparlör özelliği bulunmaktadır.

5K Dell UltraSharp 40 Curved özellikleri ve fiyatı

Firmanın ilk 40 inçlik ultra geniş monitörü olma özelliğine sahip Dell UltraSharp 40 Curved monitör 5120×2160 piksel çözünürlük sunuyor.  Geniş bir renk gamını kapsayan ve mükemmele yakın renk performansı sunan monitör için HDR konusunda herhangi bir bilgi henüz verilmedi. Thunderbolt 3 üzerinden 90W hızlı şarj, 10Gbps USB veri aktarımı ve RJ45 gibi avantajlar sunmaktadır. Dell UltraSharp 40 Curved modeli 2100$ fiyat etiketi ile ay sonunda piyasaya sunulacak.

Firma bu modelin dışında Dell 4K Interactive Touch adında iki yeni monitör daha duyurdu. Ekran içi dokunmatik özelliği ile ortak çalışma araçlarına hitap eden ürünler 55 ve 65 inçlik boyutlarda olması bekleniyor.  Firma henüz bu modeller için fiyat bilgisi paylaşmadı.

Monitörde port sayısı da oldukça fazla olarak mevcut.

  • DisplayPort 1.4
  • HDMI 2.0
  • Thunderbolt 3
  • USB aşağı yönlü akım ve yukarı yönlü akım
  • RJ-45 Ethernet portları bulunuyor.
  • Bunlara ek olarak MAC adresi doğrudan geçişini, PXE Boot’u ve Wake-on-LAN’ı da destekliyor.
Avatar
Yazar Hakkında

Anatoliamed

Anatolia Medya Grubu