Pandemide Nasıl Tatil Yapılır?

İnsanları izolasyona mecbur eden pandemi nedeniyle geçen yaz gönlünce tatil yapamayanların bu yaza dair en büyük hayali özgürce tatil yapabilmek. Ancak mutasyona uğrayan ve bulaş hızı iyice artan virüs nedeniyle bu yazı da kapalı kapılar ardında ve izolasyon altında geçirmek çok uzak bir ihtimal değil.

Alternatif planlarını oluşturmak isteyen okuyucularımız için bu koşullar altında yapılabilecek en iyi tatil seçeneklerini derlediğimiz yazımızda pandemide nasıl tatil yapılır sorusunun yanıtlarını ele alıyoruz.

İşte pandemide güvenle tatil yapmak isteyenlerin değerlendirebilecekleri seçenekler:

Yat/Gulet Kiralama

Özellikle Ege ve Akdeniz sahillerimizde çok önemli bir turistik faaliyet olarak öne çıkan yat kiralama bu süreçte en iyi alternatif olarak görülüyor. Kapalı gruplarla çıkılan mavi yolculuk turlarında yat içinde birkaç personel ve sizin seçtiğiniz yolculardan başka kimse olmuyor.

Doğanın içinde, izole şekilde geçirilebilecek en keyifli tatil seçeneklerinden biri olan yat kiralama sizin seçtiğiniz rotada ve dilediğiniz süre için düzenlenebiliyor. Bol güneş, tertemiz bir deniz ve güvenli yaz tatili için erken rezervasyon fırsatlarını değerlendirebilirsiniz.

Butik Otellerde Güvenli Tatil

Konuk kapasitesi büyük otellere nazaran çok daha minimum olan butik oteller de pandemi sürecinin gözde seçenekleri oluyor. Birkaç odalı butik tesisler ortak kullanım alanlarında da az sayıda insan olma imkanı sağladıkları için özellikle tercih ediliyor.

Alternatifler arasından bütçe ve koşullarınıza en uygun olanlarda konaklayarak hem kalabalıktan uzakta olabilir hem de harika bir tatil geçirebilirsiniz.

Çadır Tatili Planlayabilirsiniz

Pandemide nasıl tatil yapılır diye düşünen okuyucularımıza bir diğer önerimiz ise çadır tatili seçeneklerini değerlendirmeleri. Yaz tatili için deniz arayışınız varsa sahilde konumlanmış, mutfak ve tuvalet gibi alanların da planlanmış olduğu kampingleri düşünebilirsiniz.

Ancak daha izole bir ortam hayal ediyorsanız o zaman sevdiklerinizi de dahil ederek 3-5 ailelik gruplar halinde doğada kamp atabilirsiniz. Çadırlar arasındaki mesafeye ve birlikte yapılacak faaliyetlerde maske-mesafe kuralına dikkat ederek harika bir tatil yapabilirsiniz.

Çocukların gelişimine de katkısı büyük olan kamp seçeneği yardımlaşma, birlikte olabilme, doğayı ve kendini tanıma gibi açılardan da artılar katarak pandeminin yarattığı olumsuz havadan uzaklaşmanızı sağlayabilir.

Avatar
Yazar Hakkında

Simten Konuk